قطعات سفارشی خاص

تولید قطعات خاص به روش های ویژه

یکی از ویژگی های اصلی تولید به روش انعطاف پذیر (Flexible Manufacturing System) توانایی ایجاد هندسه های پیچیده و دقیق در تیراژ محدود و سرعت زیاد است.
استفاده از تجهیزات نمونه سازی سریع (Rapid Prototyping) و ابزار سازی سریع (Rapid Tooling) جهت تولید سفارشی قطعات خاص به ما این امکان را می دهد که بدون صرف هزینه و زمان مرسوم در روش های قدیمی تر ساخت قطعات، به اولین نمونه های مورد نیاز در تولید یک قطعه جهت انجام تست های اولیه ابعادی و مونتاژی و همچنین نهایی کردن روش تولید انبوه آن قطعه، دست یابیم.
شرکت مهندسی بدرسیستم، با استفاده از سیستم های شرکت 3D SYSTEM آمریکا و MCP آلمان، نسبت به ساخت نمونه های پرینت شده قطعات به سه روش SLA ، Thermo Jet و FDM و همچنین ساخت قالب های سیلیکونی و قالب های سمبه و ماتریس اقدام می نماید.
همچنین راه اندازی خط ویژه ریخته گری دقیق تحت خلأ، جهت تولید قطعات با تیراژ محدود (MCP Metal Part Casting) که مخصوص آلیاژ های رنگی همچون آلومینیوم، برنج، برنز و ... طراحی شده است، به ما امکان را می دهد که بتوانیم در زمان کوتاه، نمونه های اولیه قطعات خاص با هندسه پیچیده را تولید نماییم.
از دیگر روش های شرکت مهندسی بدرسیتم برای ساخت قطعات با پروفیل های پیچیده، استفاده از تکنولوژی تولید افزایشی (Additive Manufacturing) است. در این روش می توان با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا در حوزه ساخت پرینتر های سه بعدی صنعتی، و با استفاده از انواع متریال از جمله سوپر آلیاژ های پایه نیکل، انواع تیتانیوم و آلومینیوم و همچنین خانواده بزرگی از استنلس استیل ها، نسبت به ساخت قطعات با تیراژ محدود، هندسه پیچیده و قیمت مناسب اقدام نمود.
در این خصوص شرکت SLM Solution به عنوان شریک تجاری و تکنولوژیک شرکت بدرسیستم در طول 25 سال گذشته، پشتیبانی فنی بسیاری از پروژه های این شرکت را بر عهده داشته و همچنان هم شرکت مهندسی بدرسیستم، به عنوان اولین و تنها نماینده این مجموعه در ایران مشغول به فعالیت است.
در کنار روش های معرفی شده، شرکت مهندسی بدرسیستم آمادگی دارد با تکیه بر 3 دهه فعالیت خود در حوزه تکنولوژی های نو و ایجاد زنجیره ویژه ای از تامین کنندگان کالا و خدمات در حوزه های Hi-Tech در خصوص تولید قطعات با تکنولوژی های فورج (Forging)، جوشکاری با لیزر (Laser Welding)، پوشش دهی به روش نانو (Nano Base Coating) و فرم دهی ورق های خاص (Sheet Metal Forming) به مشتریان خود، خدمات فنی و مهندسی و تولیدی ارائه نماید.