صنعت حمل و نقل

از زمان اختراع و توسعه کاربرد موتور بخار در قرن هجدهم، از جمله مهم ترین محصولات تولید انبوه شده در حوزه صنایع مادر، قطعات و مجموعه های مرتبط با صنعت حمل و نقل بوده است. 

این حوزه که عمدتا مشتمل بر موتورهای بخار، موتورهای دیزلی، موتورهای بنزینی و موتورهای گازسوز بوده، در زمینه حمل و نقل جاده ای، حمل و نقل ریلی و حمل و نقل دریایی مورد بهره برداری قرار گرفته است. همچنین در سالهای اخیر و با ظهور وسایل نقلیه الکتریکی، بازار موتور های درایو برقی و الکترو موتور ها هم برای این نوع محصولات نیز رو به توسعه بوده است.

از میان قطعات مورد نیاز برای انواع موتورها، آن بخش از قطعات که در محفظه احتراق و یا سیستم های انتقال قدرت مورد استفاده هستند، بیشترین سهم را در سبد قطعات Hi-Tech در این مجموعه ها به خود اختصاص می دهند.

*

شرکت مهندسی بدرسیستم به عنوان اولین ارائه دهنده تکنولوژی های CAD/CAM/CAE در کشور، از ابتدای دهه 70 و با همکاری نزدیک با خودروسازان بزرگ کشور نقش خود را در پایه گذاری فرآیند های مهندسی معکوس ایفا نموده است.

از میان پروژه های متعدد در صنعت خودرو، آموزش تخصصی برای ده ها پرسنل شرکت های ایران خودرو، سایپا و شرکت های تابعه آنها، در فاصله سال های 1372 تا 1380 را می توان از موفق ترین پروژه های ارائه خدمات تخصصی کاربردی به مشتریان معرفی کرد.

همچنین مجموعه بدرسیستم با بهره مندی از روابط بین المللی در حوزه صنعت و تکنولوژی، موفق به اخذ نمایندگی از برترین شرکت های اروپایی در زمینه ارائه تجهیزات و نرم افزارهای فنی-مهندسی در جهت توسعه توان ساخت داخل در صنعت حمل و نقل شده است. شرکت های همچون MORA ، WITTE ، DR.SCHNIDER ، 3D.SYSTEMS ، SARTARIOUS ، MAGMA ، SOLID WORKS و چندین برند جهانی دیگر، از جمله ی این نمایندگی ها در طول سه دهه گذشته بوده است که با ارائه خدمات به خودروسازان در راستای تجهیز آزمایشگاه های کاربردی، تدوین دانش فنی و مهندسی معکوس انواع خودروها از جمله رنو 5، زانتیا، نیسان، سیناد، سورنتو و انواع قطعات خانواده پژو به کار گرفته شده اند.

همچنین شرکت مهندسی بدرسیستم با تکیه بر توان تکنولوژیک تیم طراحی خود، نسبت به مهندسی معکوس قطعات مسیر داغ 2 عدد از فعال ترین موتورهای صنعت ریلی کشور (ALSTOM TURBO CHRGER/ GM TURBO CHARGER) اقدام نموده و برخی از قطعات تولید و نصب شده، حتی بیش از 3 برابر نمونه خارجی تولید شده توسط تامین کنند اصلی (OEM) عمر مفید داشته است.

در همین راستا شرکت مهندسی بدرسیستم آماده است تا با ارائه خدمات در سطح جهانی و با اتکا به توانمندی ها و امکانات داخلی، در جهت رفع نیازهای مشتریان در حوزه طراحی و ساخت نوآورانه قطعات Hi-Tech و همچنین مهندسی معکوس آنها در صنایع حمل و نقل اقدام نماید.